10 Lutego 2024

BEKSIŃSKI LIVE 2024

Opis wydarzenia

Spektakularne widowisko multimedialne inspirowane twórczością Zdzisława Beksińskiego zagości w Łodzi!

Obrazy jednego z najbardziej wpływowych polskich artystów XX wieku, stały się inspiracją i motywem przewodnim wyjątkowego koncertu, połączonego z multimedialnym spektaklem.

BEKSIŃSKI.LIVE 2024 to kolejna odsłona spektaklu multimedialnego, zainspirowanego twórczością Zdzisława Beksińskiego, który zachwycił widzów w całej Polsce. Muzyczne show wkrótce zawita do Łodzi, odbędzie się już 10 lutego 2024 roku w Atlas Arenie.

Wydarzenie opiera się na muzyce skomponowanej przez Wasilewskiego i Kamila Zawiślaka Wishlake’a, którzy podjęli się przełożenia malarstwa Beksińskiego i towarzyszących mu emocji na dźwięki i słowa. W ten sposób powstała poetycka, wrażeniowa interpretacja sztuki Mistrza. W czasie łódzkiego koncertu do duetu dołączają wyjątkowi goście: Nowosowska, Błażej Król, Natalia SzroederFisz oraz Piotr Rogucki. Wokaliści, zainspirowani dziełami Beksińskiego, są głosami i drogowskazami w tej nowej artystycznej rzeczywistości. Wykonują starannie wyselekcjonowane piosenki z własnego repertuaru w specjalnych aranżacjach Michała Wasilewskiego.

Cała pulsująca i autorska forma, wykorzystująca różne środki wyrazu, różne brzmienia i gatunki muzyczne, prowadzi widzów przez interpretacje ludzkiego losu w świetle malarstwa Zdzisława Beksińskiego. W centrum spektaklu stoi współczesny człowiek, który konfrontuje się m.in. z własnym przeznaczeniem, śmiercią, lękami, rozterkami i kreacją.
Podczas wydarzenia ważną rolę odgrywa też sztuczna inteligencja i animacje przygotowane przez Mariusza Kulmę oraz artystów sztuk wizualnych. Zdzisław Beksiński zawsze przesuwał granice swojego medium, a teraz, z pomocą AI, organizatorzy postanowili kontynuować tę misję, sięgając po nowe środki wyrazu. Wykorzystując sztuczną inteligencję (AI), udało się przetworzyć dzieła Beksińskiego, uzyskując intrygujące i dynamiczne obrazy.

Nadchodzące wydarzenia