Firma Atlas powstała w 1991 roku dzięki pasji trzech łódzkich inżynierów, którzy postanowili zmienić oblicze polskiego rynku budowlanego, oferując na nim, wówczas trudnodostępne, produkty wykorzystujące nowoczesne rozwiązania techniczne. Podobnie jak w pierwszych latach działalności, tak i dziś misją firmy jest szerzenie na rynku innowacyjnych rozwiązań z dziedziny branży budowlanej, które ułatwiają pracę wykonawcom i pozwalają na poprawę komfortu użytkowników budynków.

Obecnie Atlas to grupa kapitałowa, którą tworzy 20 podmiotów gospodarczych - producentów materiałów budowlanych , jak też wytwórców surowców do ich produkcji. Grupa jest liderem na polskim rynku chemii budowlanej i z sukcesem działa także poza granicami Polski. Oferuje kilkaset produktów, w tym również złożone systemy technologiczne. Oferta obejmuje produkty oparte na cemencie, gipsie naturalnym i syntetycznym, na surowcach bitumicznych oraz epoksydowych. Użytkownicy produktów mogą korzystać nie tylko z pełnowymiarowego asortymentu wyrobów budowlano-wykończeniowych, ale również z wiedzy i umiejętności oferowanych w ramach cyklicznych szkoleń, egzaminów certyfikacyjnych i autoryzacyjnych.

Grupa Atlas dysponuje największym w branży zespołem terenowego wsparcia doradców technicznych, prowadzi eksperckie szkolenia i kompleksowy program współpracy z profesjonalistami rynku budowlanego. Grupa Atlas silnie zaznacza także swoją obecność w sferze zaangażowania społecznego na wielu polach, angażując się we wspieranie kultury i sztuki, sportu oraz pomoc potrzebującym.