O.S.T.R. 120 Rap Fest

Opis wydarzenia

Po etapie #120minutzzycia” i trasie podsumowującej 20 lat twórczości - O.S.T.R. przechodzi płynnie do nowej inicjatywy: 120 Rap Fest. Impreza zadebiutuje 22 kwietnia 2023 w łódzkiej Atlas Arenie.

O.S.T.R. przed debiutem fonograficznym w 2000 roku był znany w środowisku głównie jako freestylowiec i host wielu rapowych imprez. Po ponad 20 latach O.S.T.R., jako legenda polskiej sceny hip-hopowej wraca do korzeni! Ponownie w Łodzi, na ziemi ojczystej artysty, tam gdzie jego serce i świat, jego ulice - O.S.T.R. zaprasza na koncertową domówkę. Artysta skrzykuje przyjaciół, żeby rozkręcić festiwalowe wydarzenie roku jako gospodarz, host i pomysłodawca.

To będzie jedyne takie doświadczenie. - Muzyka, street art, nawijki, początki, pionierski duch, kiedy wszystko się tworzyło i budowało. Wracamy do lat 90-tych, do kaseciaków, do crusingu po ulicach, wymieniania się kasetami VHS, boom-boxowego grania, tagowania i słów o mocy zmieniającej życie. Kto przeżył ten czas, ten wie, kto nie przeżył, ten doświadczy – zapowiadają organizatorzy.

Line up będzie napakowany pionierami polskiej sceny hip-hopowej. Każdy z zaproszonych artystów zaprezentuje własny materiał koncertowy z lat 90/2000. 

120 RAP FEST swój line-up zamyka naprawdę mocnym uderzeniem. Na scenie w Atlas Arenie wystąpi Paktofonika, czyli Rahim + Fokus.

- Nie mogło ich zabraknąć na wydarzeniu, które niesie wszystkich na fali oldschoolowego rapu, wolnych rymów i bitów, na festiwalowej domówce u Adama, gdzie spotykają się ci, którzy budowali autentyczne brzmienie polskiej ulicy. Albumy PFK - „Kinemotografia” i „Archiwum kinematografii” zbudowały całe pokolenie wiernych fanów a „Ulotne chwile” i „Jestem Bogiem” mają moc rażenia daleko wykraczającą poza hip-hop – zapowiadają organizatorzy.

DOTYCHCZAS OGŁOSZENI GOŚCIE:

GRAMMATIK

Legendarny warszawski zespół, założony w 1997 roku przez Eldo i Jotuze. Spodziewajcie się wersów ze „Świateł miasta”, „Friko” czy “Nie ma skróconych dróg”.

FISZ EMADE

Tutaj stawiamy wyłącznie na dwie pierwsze płyty duetu - „Polepione dźwięki” i „Na wylot”, wydane przez Asfalt Records. To te czasy, kiedy ich historia mocno przeplatała się z O.S.T.R.

FENOMEN

Ekonom, Żółf, Mazsa i Ziaja... bez nich nie może się odbyć nasza festiwalowa domówka, która przenosi wprost w lata 90. Legendarny skład, bity i wersy, który doskonale oddają klimat przełomu wieków.

TEDE

Od początków w 1994 w warszawskim 1 Killa Hertz, następnie Trzyha i Warszafski Deszcz z albumami „Wuwua” i „Nastukafszy” aż do debiutu w 2001 „S.P.O.R.T.” Ten czas przełomu wieków to historyczne momenty.

MAŁPA

Autor legendarnego „Kilka numerów o czymś”, która osiągnęła status złotej płyty, co było ewenementem wśród wydawnictw undergroundowych. W sumie autor 3 solowych albumów!

KALIBER 44

Nic o początkach rodzimego hip-hopu bez nich. Abradab i Joka dołączają do naszego składu! Rapowe katharsis…

MOR W.A.

Cofamy się do samego początku wieku, a nawet parę lat wcześniej. Zespół, który wydał w sumie 4 albumy, właśnie reaktywował się po 15 latach przerwy i w tym roku wypuści swój piąty album!

HEMP GRU

Zespół zadebiutował na rynku muzycznym w 2004 roku albumem „Klucz”, który dziś jest uznany za jeden z największych klasyków polskiego hip-hopu!

FAMILIA HP

O.S.T.R. wyprodukował w całości drugą płytę zespołu „Miejskie Wibracje” i udzielił się także gościnnie w „Na przeciw”. Łącznie zespół opublikował 8 wydawnictw i na większości z nich znajdziemy Ostrego.

Promotor: L2L / Live2Listen

Współorganizacja: Asfalt Records

Nadchodzące wydarzenia