09 Maja 2023

Sabaton

Opis wydarzenia

Sabaton powróci do Polski w maju przyszłego roku. Tym razem szwedzka grupa wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie! Koncert odbędzie się już 9 maja 2023 roku. 

SABATON (SZWECJA) heavy metal, power metal:


Powstały w 1999 roku w znanym ze sportów zimowych miasteczku Falun Sabaton, zyskał u nas wielką popularność, która przełożyła się, chociażby na półmilionową widownię podczas występu na Przystanku Woodstock, zarejestrowanym na potrzeby DVD.


Joakim Brodén i Pär Sundström, główne postacie kapeli, zbierają ciekawe historyczne wątki z całego świata, które następnie przekształcają w świetne piosenki oparte na klasycznym heavy w stylu Judas Priest, Iron Maiden, czy Accept i z pewną domieszką power metalu. Do tej układanki trzeba też dodać spektakularne koncerty plus chęć do spotykania się z fanami. Szwedzi to zarówno wspaniali popularyzatorzy historii, jak i po prostu przystępni ludzie, którzy żadnemu fanowi nie odmówią zdjęcia, czy autografu. W 2019 roku ukazała się dziewiąta płyta Sabaton "The Great War", poświęcona pierwszej wojnie światowej. Obecnie Sabaton promuje swój najnowszy album „The War To End All Wars”, wydany przez Nuclear Blast Records (2022).

Otwarta przedsprzedaż biletów na wydarzenie rozpocznie się 1 września (godz. 10:00) w Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie), a także w sieci eBilet. Bilety dostępne będą w cenie od 179 zł.

Więcej informacji na stronie organizatora: https://knockoutprod.net/pl

Nadchodzące wydarzenia